دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق با موضوع انتقال ویدئو به روی شبكه AD HOC

مهندسی برق
متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته  مهندسی برق  با عنوان :    AD HOC انتقال ویدئو به روی شبکه    در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد “M.Sc”

مهندسی برق – مخابرات

عنوان :

انتقال ویدئو به روی شبكه AD HOC

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:
ارسال ویدئو به روی شبكه های AD HOC بیش از هر شبكه بی سیم دیگری با چالش روبرو است. ارتباطات در شبكه های AD HOC به شدت اختلال پذیر هستند زیرا حركت گره ها، تداخل، فیدینگ و عدم وجود زیر ساخت، همگی مسائلی هستند كه محیطی كاملا تصادفی را ایجاد می كنند، لذا جهت كنترل این مسائل تصادفی بایستی از روش های وفقی استفاده نمود تا بتوان با بازده بهتری از منابع رادیوئی شبكه استفاده نمود .
در این راستا در این طرح با استفاده از یك روش وفقی سعی بر آن است تا كیفیت دریافت ویدئو را در گیرنده بهبود بخشید و برای نیل به این هدف به تغییر وفقی سه پارامتر ) ۱: اندازه منظومه مدولاسیون (۲ ( MQAM، ) نرخ ارسال سمبل و ) ۳ طول بسته ها، پرداخته و اثر این روش وفقی را به روی كیفیت سیگنال ویدئویی دریافتی در گیرنده بررسی كرده و در آخر پیشنهادهایی جهت به كارگیری این روش وفقی ارائه می شود و البته نكته ای كه بایستی در این میان مورد توجه قرار گیرد این است كه بایستی نیازمندیهای داده های ویدئویی جهت پخش بلادرنگ و بدون وقفه كه شامل ) ۱: تاخیر (۱۰۰ تا ۷۰۰ میلی ثانیه ) ۲، ) نرخ ارسال (۰,۱ تا ۱۰ مگا بیت در ثانیه) ۳و ) نرخ خطای بیت (یك بیت در یك صد هزار بیت)، است برآورده گردد. جهت ۱ پیاده سازی این طرح مدلی كه تا حد ممكن با واقعیت مطابقت دارد را در محیط شبیه سازی ns-2 تعریف نموده و سپس روش وفقی را به روی آن اجرا می نمائیم و پس از آن با بررسی اثر پارامترهای مختلف روش وفقی به كار گرفته شده به روی بازده شبكه بخصوص از نظر ۲ گذردهی روشی اتخاذ می شود كه به بیشترین گذردهی در شرایطی دست یافت كه نرخ خطای بیت از یك طرف و تاخیر از طرف دیگر تخریب نگردند و در نهایت با به كارگیری روش وفقی و بررسی كیفیت ویدئوی دریافتی در گیرنده مشاهده می گردد كه به كارگیری روش وفقی ۳ پیشنهادی باعث بهبودی مساوی ۱۰ دسیبل در قله سیگنال به نویز نسبت به روش غیر وفقی می گردد.
 
مقدمه:
با اختراع تلگراف بی سیم در سال ۱۹۸۶ و در پی آن ارسال اولین پیام تلگراف از یك سوی اقیانوس اطلس به سوی دیگرآن به مسافتی بیش از ۴۵۰۰km مخابرات بی سیم وارد عرصه جدیدی گردید كه نتیجه آن معرفی كاربردها و خدمات مختلف بی سیم به طور روزافزون بوده است كه از آن جمله می توان به رادیو، تلویزیون، تلفن همراه و ارتباطات ماهواره ای اشاره كرد. مزایای ارتباط بی سیم كه باعث توسعه آن گردیده است عبارتند از: پیاده سازی و اجرای ساده تر و در زمان كوتاه تر نسبت به رقیب با سیم خود از یك طرف و كاهش هزینه ها از سوی دیگر. اما در عین حال مخابرات بی سیم مشكلات خاص خود را نیز دارا ست كه از آن جمله می توان به مشكلات ناشی از نویز، تداخل، فیدینگ و تداخل با كانال های دیگر اشاره نمود. البته مسائل دیگری نظیر: امینت و جلوگیری از استراق سمع نیز به نوبه خود گریبانگیر این نوع ارتباطات هستند البته در این میان مشكلات غیرفنی مثل مشكلات سیاسی نیز موجود است. با این حال در طی سالیان اخیر با توسعه مخابرات، بحث شبكه های ارتباطی و ارتباطات داده ها، صدا و تصویر بسیار مورد توجه قرار گرفته است كه نتیجه آن ارائه معماری های مختلفی برای شبكه ها از یك سو و معرفی پروتكل های انتقال انواع داده ها از سوی دیگر بوده است كه یكی ۱ از انواع شبكه ها كه در سالیان اخیر مورد توجه قرار گرفته شبكه AD HOC است كه به دلیل ساختار و معماری خاصی كه دارد و براساس آن فاقد زیرساخت های متداول در معماری های دیگر است لذا پیاده سازی آن بخصوص در شرایط خاص مثل صحنه های نبرد و حوادث طبیعی مثل زلزله كه معمولاً انواع دیگر شبكه های دارای زیرساخت از كار می افتند، بسیار سریع و كارا خواهد بود اما از سوی دیگر این شبكه اصولاً ترافیك تصادفی تری را تجربه می كنند كه در آن گره ها كه در اینجا متحرك فرض می شوند با یك روند كاملاً تصادفی به شبكه وارد شده و یا از شبكه خارج می شوند. رفتار تصادفی گره ها در كنار دیگر مشكلات عمومی شبكه های بی سیم، و مسائل دیگری مثل امنیت و مسیریابی چالش های جدی را در مسیر پیاده سازی این نوع شبكه ها قرار می دهد كه باعث ایجاد زمینه های تحقیقاتی زیادی در این راستا گردیده است تا بتوان بر این مشكلات فائق آمد.
تعداد صفحات: ۸۸
قیمت: شش هزار تومان

 
 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         [email protected]

[add_to_cart id=143131]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         [email protected]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *